Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Weekendowe DIY #-01! - zrób prezent najmłodszym!

  |   O-rety

 

 

 

Zbliżają się święta - czas obdarowywania bliskich upominkami.

Na ten okres czekają wszyscy,  zwłaszcza najmłodsi. Jeśli chcesz podarować im coś wyjątkowego, możesz skorzystać z mojego pomysłu na wykonanie misia. 

 

Jak go uszyć?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne!

 

 

 

 

Co należy zrobić: 

 

 

 

1.      

Odrysuj wszystkie części wykroju na tkaninie. Może to być jeden rodzaj materiału lub kilka- wszystko zależy od Ciebie i od Twojego pomysłu.

Wielkość części również zależy od Ciebie.  Im większy miś- tym łatwiej się go szyje.

 

 

2.      

Wytnij wszystkie elementy. Szycie zacznij od uszek. Ucho składa się z dwóch części.

Ułóż  je  prawą stroną do prawej i zszyj blisko krawędzi  (na rysunku oznaczone blado różową, przerywaną linią). 

Po zszyciu wywiń ucho na drugą stronę i wypełnij np. wkładem do poduszek, następnie zszyj ( zobacz zdjęcie- niebieska linia).

Ucho możesz trochę zmarszczyć, będzie wtedy wyglądało fajniej.

 

 

 

 

3.

Teraz ułóż głowę tak aby krawędzie trójkąta (prawej strony materiału) się pokryły.

Do środka włóż gotowe uszko i zszyj blisko brzegu głowy ( zobacz rysunek, miejsce zszycia oznaczone bordową linią).

To samo zrób z drugą częścią główki. Następnie ułóż gotowe części z wszytymi uszkami na sobie (prawą stroną do prawej) i zszyj blisko krawędzi aż do białej przerywanej linii. 

Ta niezszyta część pozwoli Ci wywinąć główkę na drugą stronę. Następnie wypełnij główkę wkładem i zszyj ręcznie pozostałą część.

 

4. 

Przyszła pora na brzuszek oraz łapki.  Każda z tych części ciała składa się z dwóch elementów, które trzeba ułożyć prawą stroną do prawej i zszyć aż do przerywanej linii. Następnie wywinąć , wypełnić oraz zszyć ręcznie pozostałą część.

 

5.

Teraz zszyj ręcznie brzuszek z głową oraz doszyj łapki. 

Ja wszywam je korzystając z guzika. Wygląda to estetycznie i dzięki temu miś może siedzieć oraz ruszać rączkami.

 

6.

Na koniec zrób misiowi oczy i uśmiech. Możesz je narysować, wyhaftować lub nakleić. To zależy od Twojego pomysłu, a na szyi zawiąż mu kokardkę.

 

Gotowe!

 

 

Powodzenia!

 

O-rety

Cześć :) Na imię mam Dominika. Z wykształcenia jestem magistrem sztuki i zajmuję się prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi. W wolnych chwilach szyję i przerabiam ubrania i sprawia mi to prawdziwą przyjemność! Jestem samoukiem! Nigdy nie kształciłam się w tym kierunku, a swoją pierwszą maszynę do szycia kupiłam w lutym 2012 w Lidlu, dlatego często popełniam błędy i wcale tego nie kryję :) Chciałabym, aby moje propozycje zachęciły Was do własnych przeróbek i pokazały, że bardzo często można wyczarować coś z niczego. Wystarczą chęci i odrobina czasu. Bo to żadna sztuka ubrać się za ogromne pieniądze! Więcej o mnie na moim blogu: http://o-rety.blogspot.com/

Komentarze

Do góry