Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Tęczowy makijaż krok po kroku

  |   Gaba

Kolorowe, wielobarwne makijaże pojawiają się u mnie bardzo rzadko. Głównie ze względu na ich znikome wykorzystanie przez Was - nie wiedząc czemu, zawsze wydawało mi się, że poszukujecie u mnie propozycji łatwych, szybkich w wykonaniu, a zarazem stosownych na wiele okazji. Tym makijażem chciałabym przełamać to myślenie. Dziś pragnę zaprezentować Wam extremalnie kolorowy makijaż - zwany "makijażem tęczowym", z angielskiego "Rainbow make up". Jak sama nazwa wskazuje - propozycja inspirowana tym fenomenalnym zjawiskiem atmosferycznym, którym większość znanych mi osób zachwyca się nim z niedowierzaniem jego istnienia. A czym tak naprawdę jest tęcza?

Tęcza – zjawisko optyczne i meteorologiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego gdy Słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku rozszczepienia światła załamującego się i odbijającego się wewnątrz kropli wody (np. deszczu) o kształcie zbliżonym do kulistego. Rozszczepienie światła jest wynikiem zjawiska dyspersji, powodującego różnice w kącie załamania światła o różnej długości fali przy przejściu z powietrza do wody i z wody do powietrza. (źródło Wikipedia).

Taki cud natury musi być podziwiany i przenoszony na inne dziedziny:) Dlatego już od dawna nosiłam się z zamiarem przedstawienia Wam mojej koncepcji tęczy w makijażu. Technika do wykonania podobnego make up'u oka jest dowolna, sieć zresztą przepełniona jest od różnorakich zestawień - zarówno kolorystycznych, jak i pod kątem form. Poniższą propozycję trudno zaklasyfikować do dziennych - w każdy możliwy sposób wykracza poza jakiekolwiek ramy. Jednakże j   a śmiało tak właśnie ją potraktowałam - a w pochmurny dzień okazała się prawdziwą dawką pozytywnej energii - nie tylko dla mnie, ale i dla wszystkich, którzy "rzucili oko" na moją osobistą tęczę:D Nie ukrywam - makijaż pracochłonny, czasochłonny (co widać na filmiku) i nie dla każdego - polecam go jednak bardzo serdecznie - działa na chandrę jak najlepszy przyjaciel:) Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmiku.

Kosmetyki użyte w makijażu tęczowym
-Rimmel London Wake Me Up - 103
-Vipera - puder odbijający światło 012
-La Rosa - mineralny rozświetlacz nr 61 Light
-Flormar - puder Terracota 23
-Ace of Face - tusz do rzęs
-Gosh - kredka Velvet Black Ing
-Bourjois Contour Clubbing - Kredki 43 i 41
-Manly - paleta 120 cieni,

Pozdrawiam,
LadyMakeup 

ladymakeup.pl

ladymakeup.pl

ladymakeup.pl

Komentarze

Do góry