Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Jak zdrowo schudnąć?

  |   Gaba

Pamiętajmy o tym, żeby odchudzać się z głową. Nie wszystkie proponowane diety są dla nas dobre. Trzeba mieć na uwadze również to, że aby pięknie wyglądać na lato musimy się trochę wysilić – również fizycznie. Jest kilka zasad, do których warto się odnosić.

Jedz mało, ale często. Powinno się jeść 5-6 mniejszych posiłków dziennie zamiast 3 dużych. Trzeba pamiętać o tym, aby się nie objadać 'na zapas'. Kolację powinno się zaplanować najpóźniej na godzinę 18.00. Mówi się tez, ze ostatni posiłek winno się spożyć na ok 2 godziny przed snem – nigdy później. Inaczej nasz żołądek zamiast odpoczywać, przez całą noc trawi pokarm. Nie jadaj także węglowodanów na kolację – jeśli już musisz coś zjeść, to raczej postaw na białko.

Odstaw wszelkie napoje gazowane. Zawierają one sporo cukru, który nie jest sprzymierzeńcem odchudzania. Zamiast tego staraj się pić 1,5 dziennie wody, wskazane jest również picie ziół, które też staraj się dodawać do swoich potraw. Na przykład bazylia doskonale ułatwia trawienie białka oraz tłuszczu, mięta pieprzowa także ułatwi trawienie oraz ładzi zgagę.

Zrezygnuj ze smażenia, zwłaszcza na głębokim oleju. Staraj się gotować w wodzie lub na parze – potrawy są wtedy równie smaczne, a na pewno zdrowsze. Możesz również piec swoje smakołyki.

Ćwicz codziennie – rower, basen, jogging, co tylko wolisz. Ważna jest regularność.

Jedz owoce i warzywa , to jest podstawa zdrowia. Na przekąski wybieraj np. nasiona dyni, zaś na podwieczorek jabłko. Raczej odstaw słodycze i alkohol, gdyż te produkty wydłużą Twoją drogę do wymarzonej sylwetki.

Nie zniechęcaj się, jeśli od razu nie zobaczysz efektów. Bądź wytrwała, pamiętaj o tym, co Cię zmotywowało do tego, że chcesz zrzucić zbędne kilogramy.

 

 

AZ

zszywka.pl

Komentarze

Do góry