Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Katalog marzeń Twojej mamy

  |   Gaba

Rozczulające dziecięce gesty zawsze są w cenie albo raczej: nie mają ceny. Każda mama przechowuje na dnie serca mnóstwo takich gestów, które przywołane po latach powodują, że oczy znów stają się wilgotne. Ale dzieci rosną i pewnego dnia zarzucają zwyczaj rysowania laurek i kupowania słodyczy. Mama staje się nieco kłopotliwym obiektem uwielbienia: co można podarować mamie, gdy ma się naście lat i raczej chciałoby jej się udowodnić, że chwilowo do niczego nam nie jest potrzebna? Mija i nastoletni bunt, a kiedy – niegdysiejsi twórcy laurkowych arcydzieł… - wracamy na łono rodziny jako dorosłe dzieci, które już mają własny przychówek, sprawa prezentów wygląda zupełnie inaczej.

 

Powrót do przeszłości

 

Teraz jesteśmy już nie tylko dziećmi naszych mam, ale także równorzędnymi partnerami. Jaki prezent dla mamy jest najodpowiedniejszy? Jaki udowodni, że wiemy, czego mama naprawdę potrzebuje, oczekuje; o czym marzy? Pomysł na prezent dla mamy często rodzi się spontanicznie: idziemy razem do kina (bo ileż można się wpatrywać w telewizor…), na dobry obiad (mamo, zostaw te gary…), ruszamy na zakupy (nie – nie spożywcze). Dociera do nas, dorosłych dzieci, że mama to przede wszystkim kobieta: ma kobiece marzenia, które dawno temu zarzuciła, bo dom, bo dzieci, praca. Teraz właśnie przyszła pora na powrót do tych marzeń. Pora na ich realizację.

 

Z wyczuciem i  z uczuciem

 

Prezenty dla mamy przestają nareszcie oscylować wokół jej rodzicielskich obowiązków. Stają się podarkami dla dojrzałej kobiety, która wie, czego chce i nie waha się po to sięgnąć. Wtedy warto wybrać niestandardowy prezent np.: http://www.katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-na-dzien-matki. Przypomina sobie, że ma ciało – zmęczone i znużone codziennością. I że dla ciała dobry jest masaż. Przypomina sobie, że ma pasję, zapomnianą i zarzuconą, ale ma: wystarczy jakiś kurs i można wracać do tego, co kiedyś dawało tyle radości. Przypomina sobie, że lubi podróżować, poznawać nowe smaki i – tak! – lubi gotować, ale kuchnia polska wychodzi jej już bokiem. Pomysły na prezenty dla mamy zaczynają układać się w spójną całość. Nie tylko Dzień Matki – każdy dzień, w którym zdamy sobie sprawę z tego, że nasza mama to nade wszystko kobieta z bogatym wnętrzem  jest dobry na podarowanie jej prezentu. Prezentu dobranego z wyczuciem i z uczuciem. Oraz z przekonaniem, że katalog maminych marzeń może nas jeszcze nieraz bardzo zaskoczyć…

Komentarze

Do góry