Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Dlaczego używanie odżywki do włosów jest tak ważne?

  |   Redakcja

Odżywka do włosów - jej wpływ i znaczenie

 

Ile razy zastanawiałaś się jak nawilżyć włosy? Specjalne maski, skomplikowane zabiegi fryzjerskie... a w rzeczywistości odpowiedź jest prostsza, niż myślisz. Dlaczego nawilżenie jest w ogóle tak ważne? Jeśli we wnętrzu Twoich włosów znajduje się niski poziom wody, włosy stają się suche i podatne na elektryzowanie. W związku z tym nie prezentują się zbyt dobrze. Niemożliwe jest dostarczenie włosom wody od zewnątrz, dlatego tak ważne jest, aby zatrzymać wodę wewnątrz włosa. Można to zrobić właśnie za pomocą odżywki - musisz jedynie zwrócić uwagę, aby taki produkt zawierał składniki, które pomogą zatrzymać wilgoć. Są to: gliceryna, sorbitol czy glikol propylenowy, czyli tzw. humektanty - substancje posiadające zdolność wiązania się z cząsteczkami wody. Dzięki swoim właściwościom chronią włosy przed wysuszaniem. Jeśli więc Twoją zmorą są suche włosy, to właśnie rozwiązanie dla Ciebie.

 

Odżywki do włosów w swoim składzie zawierają również naturalnego pochodzenia olejki eteryczne. Znane są one ze swoich właściwości odbudowujących. Wspomagają barierę lipidową włosa, która często jest usuwana podczas mycia ich samym szamponem. Odżywka ma także niezwykle istotny wpływ na ochronę włosów. Po zastosowaniu wytwarza na strukturze włosa barierą ochronną, która osłania je przed czynnikami zewnętrznymi: chlorem i kamieniem znajdującymi się w wodzie, promieniowaniem UV, wiatrem, mrozem, urządzeniami do stylizacji, czyli suszarką, lokówką i prostownicą.

 

Jeśli masz zniszczone włosy, odżywka będzie niezbędną formą pielęgnacji. W tej sytuacji powinnaś wybrać produkt regenerujący, który sprawi, że zniszczenia i ubytki będą znacznie mniej widoczne. Takie odżywki do włosów powinny zawierać przede wszystkim ceramidy, które znane są z właściwości “wbudowywania” się w strukturę włosa. Pamiętaj, że praktycznie wszystkie odżywki zawierają także substancje zmiękczające, a więc sprawiają, że włosy są miękkie, elastyczne i pełne życia. Większość z nich ułatwi także rozczesywanie i nada pasmom pięknego blasku.

 

 

Odżywka do włosów - jaką wybrać

Najważniejszą kwestią przy wyborze odżywki jest rodzaj włosów. Inną powinny stosować panie, które mają włosy suche i łamliwe, a inną posiadaczki włosów szybko przetłuszczających się. Z tego też względu ciężko jest wskazać jedną najlepszą odżywkę, ponieważ dla każdego dobry będzie inny produkt, dlatego ten kosmetyk należy dobierać indywidualnie. Rozeznaj się wśród różnorodnej oferty produktów znanej marki i wybierz idealną dla siebie odżywkę do włosów Garnier.

 

Odżywka do włosów - jak ją stosować

Jeśli chodzi o stosowanie odżywki do włosów, najważniejsza w tej kwestii jest... regularność! Wiele kobiet kupuje produkty do pielęgnacji włosów, ale w rzeczywistości zalegają one na półce w łazience. Musisz pamiętać, że włosy nie będą wyglądać pięknie już od pierwszego użycia odżywki. Czasem potrzeba dwóch lub nawet trzech opakowań, aby zauważyć efekty. Używanie odżywki jest wskazane przy każdym myciu włosów. Najlepiej nałożyć ją na całą długość i odczekać co najmniej minutę, aby składniki aktywne wchłonęły się w strukturę włosa. Pamiętaj, aby produkt stosować w umiarze - w przeciwnym razie obciążysz włosy i doprowadzisz do ich szybszego przetłuszczania.


 

Komentarze

Do góry