Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Dbanie o urodę a fazy księżyca

  |   Redakcja

Być może dla niektórych zabrzmi to dziwnie, jednak jako że księżyc ma duży wpływ na nasze życie, wpływa również częściowo na naszą urodę. Tak jak sprawia, że w czasie jego pełni mamy więcej znaczących snów (wówczas szczególnie warto czytać sennik internetowy), tak też w nowiu nasze organizmy mają największą podatność na skuteczne oczyszczanie, a na przykład w fazie wzrostu największą skłonność do szybkiej regeneracji. Fazy księżyca wpływają na nasze samopoczucie i urodę – w tym również na skłonności i reakcje na pewne zabiegi. Dlatego też warto poznać te tajniki, żyć w zgodzie z nimi i czerpać z tego korzyści dla swojej psychiki oraz wyglądu ciała. Jak dbać o urodę w zgodzie z fazami księżyca?

 

Uroda a fazy księżyca

Wpływ księżyca na zachowanie i odczuwanie jest znany już od dawna – fascynuje zresztą wiele osób i wielu badaczy poświęciło mu lata swojego życia. Księżyc wpływa zresztą na całą przyrodę, a najlepszy sposób żeby się o tym przekonać to rozmowa z zoologami czy weterynarzami – w czasie pełni zwierzęta zachowują się najbardziej agresywnie i niespokojnie. Człowiek nie jest wolny od wpływu księżyca – również i dlatego, że nasze ciała w znacznej mierze składają się z wody. Księżyc zaś oddziałuje na wodę ziemską, regulując pływy mórz i oceanów. Jesteśmy częścią przyrody, więc nic dziwnego, że poszczególne jego fazy oddziałują również i na nas. Działają jednak nie tylko na nasze ciało, ale i na psychikę. Zwłaszcza kobiecą, której przecież cykl menstruacyjny jest związany z cyklem księżycowym – miesięcznym. Dzięki temu dosyć łatwo jest też określić w jaki sposób w poszczególnych fazach warto dbać o zdrowie i urodę.

 

Księżyc w nowiu

Księżyc w nowiu pozbawia nasze organizmy energii i sił obronnych. Niestety, właśnie w tej fazie jesteśmy najsłabsi i najbardziej narażeni na wszelkie uszkodzenia. Człowiek wówczas jest nieco bardziej rozkojarzony niż zwykle, co niezbyt dobrze wróży wszelkim zabiegom – tak medycznym, jak i kosmetycznym. Skoro jednak jesteśmy osłabieni, to nów jest dobrym czasem na oczyszczanie organizmu z tego, co się w nim zgromadziło przez dłuższy czas. To właśnie wówczas udają się więc wszystkie, krótkie głodówki i diety-cud.

W trakcie nowiu lepiej nie przeprowadzać takich zabiegów kosmetycznych i poprawiających urodę, jak obcinanie włosów (z pewnością będą się gorzej układać). Można je jednak wówczas farbować, a także poddawać trwałej ondulacji. Nów to także idealny moment na wykonywanie depilacji czy peelingów – w ten sposób oczyszczamy nie tylko ciało wewnątrz, ale również na zewnątrz.

 

I kwadra księżyca

Księżyc znajdujący się w pierwszej kwadrze to okres kiedy ciało silniej i szybciej się regeneruje. Warto więc właśnie wówczas poddawać się wszelkim regeneracyjnym i odmładzającym zabiegom, masażom, wyjeżdżać do SPA, przygotowywać maseczki itd. Jeśli potrzebujemy podciąć włosy, I kwadra to najlepszy do tego moment. Wówczas włosy będą się ładniej układać i strzyżenie rzeczywiście spowoduje, że będą szybciej rosnąć.

Niestety, właśnie w tym okresie organizm skupia się na gromadzeniu – również zapasów tkanki tłuszczowej. Jeśli więc w czasie I kwadry będzie się zbyt dużo jadło, w trakcie pełni możemy ze zdziwieniem dostrzec, że przytyliśmy! W czasie I kwadry najlepiej udaje się manicure i zabiegi mające na celu na przykład pozbycie się zmarszczek. Właśnie w tej fazie czujemy się najlepiej – więcej rzeczy więc się nam udaje. Możemy polepszyć swoją kondycję, wydajność – warto więc właśnie wówczas zacząć ćwiczyć.

 

Księżyc w pełni

Pełnia to moment szczególny – uznawany wręcz za magiczny. To właśnie podczas pełni księżyc świeci najjaśniej, widoczny w pełnej krasie. Rozświetla niebo i najsilniej oddziałuje na człowieka, sprawiając, że i on wyraża siebie w pełni – to właśnie wówczas odczuwamy najsilniejsze emocje i potrafimy je równie silnie wyrażać. To właśnie w czasie pełni mogą nam się przyśnić prorocze sny – właśnie wówczas szczególnie chętnie i często powinniśmy sięgać po sennik. Co jednak ciekawe, właśnie w czasie pełni najlepiej leczyć wszelkie choroby, a także poddawać się zabiegom medycznym i kosmetycznym, czy też rzucać nałogi. To też szczególnie dobry czas na dbanie o własne paznokcie.

Pełnia jest dobrym momentem do oczyszczania ciała – korzystania na przykład z sauny. Warto wówczas dbać o siebie, jednak niestety wszelkie zabiegi chirurgiczne – chodzi tu również o zabiegi chirurgii estetycznej – w tym właśnie czasie nie wchodzą w grę. Można jednak poddawać się zabiegom na włosy i skórę – włosy będą grubsze, ich objętość większa, a skóra ładnie odżywiona.

 

Ostatnia kwadra księżyca

Kiedy księżyc jest w ostatniej kwadrze, powoli tracimy energię. Jej spadek przekłada się na wszystkie aspekty życia – spada popęd seksualny, koncentracja, kreatywność. Kobiety mogą być wówczas wyjątkowo drażliwe, płaczliwe, a wręcz zachowywać się histerycznie. Jeśli chodzi zaś o pielęgnację urody, ostatnia kwadra księżyca to idealny moment na pozbywanie się z ciała włosów, obcinanie ich (najlepiej do południa), jak też oczyszczanie i regenerowanie organizmu. To właśnie w tym czasie najlepiej też usuwać zrogowaciały naskórek – zwłaszcza na stopach.

W ostatniej fazie, kiedy księżyca ubywa, warto też zacząć walkę z nadprogramowymi kilogramami oraz z cellulitem. Jeśli będziemy konsekwentni, wraz z ubywaniem księżyca będzie ubywać również i kilogramów. Mięśnie najłatwiej też wówczas poddają się modelowaniu, dlatego rzeźbienie sylwetki w tej fazie jest najskuteczniejsze.

Komentarze

Do góry