Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Jakie są metody powiększania biustu?

  |   Redakcja

Najczęstszą przyczyną podjęcia decyzji o powiększeniu piersi jest chęć poprawy własnego samopoczucia. " Kiedy pytam dlaczego pacjentka decyduje się na zabieg z reguły pada odpowiedź, że robią to dla siebie, dla poprawy własnej samooceny i by czuć się pewniej" mówi dr n.med Jarosław Stańczyk.  Ważne jest bowiem, aby kobieta nie decydowała się na operację pod wpływem mody czy presji partnera. 

 

Obecnie wyróżniamy dwie metody. Operacyjnego powiększania biustu oraz zabiegi nieoperacyjne, które mogą być atrakcyjną alternatywą dla pań obawiających się operacji czy dość długiego okresu rekonwalescencji.

 

 

Chirurgiczne wszczepienie implantów piersiowych

 

Jest to klasyczna i najstarsza metoda powiększenia piersi, która jednocześnie jest najbardziej inwazyjna. Operacja polega na wprowadzeniu do pod powłoki tkanki piersiowej implantów, zwanych także protezami. Na rynku istnieje obecnie mnóstwo rodzajów i modeli implantów, które różnią się między sobą kształtem, rodzajem wypełnienia oraz powłoki pokrywającej. Kobieta ma dzięki temu możliwość takiego dobrania implantów, które w największym stopniu spełniać będą jej oczekiwania.

 

Operacja wszczepienia implantów wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, a jej czas trwania zależy od wybranej techniki. Zwykle chirurg plastyczny wykonuje cięcia w fałdzie podpiersiowym, gdyż daje ono dobry dostęp operacyjny oraz wiąże się z bardzo dobrym ukryciem blizny i niewielkim ryzykiem ewentualnych powikłań infekcyjnych. Po wykonaniu odpowiednich cięć wytwarzana jest swego rodzaju "kieszonka", w której umieszczony zostanie implant. Bardzo dobre efekty daje wprowadzenie implantu pod mięsień piersiowy większy, a nie jedynie pod gruczoł piersiowy. 

 

Okres powrotu do pełnej sprawności może trwać nawet kilkanaście tygodni. Obrzęk tkanek okolicy operowanej może utrzymywać się nawet do dwóch miesięcy. W tym czasie należy stosować się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg, aby umożliwić prawidłowy przebieg procesów gojenia. 

 

 

Nieoperacyjne sposoby powiększenia piersi

 

Dużą popularnością cieszy się powiększanie biustu (więcej informacji na portalu Tourmedica.pl) z wykorzystaniem własnego tłuszczu. W pierwszym etapie wykonywana jest liposukcja okolic obfitych w tkankę tłuszczową. Następnie pobrany materiał zostaje poddany procesom minimalnej obróbki i po odpowiednim przygotowaniu jest wstrzykiwany w okolice piersi. Przeszczepienie pacjentce własnej tkanki tłuszczowej eliminuje ryzyko odrzucenia podanego materiału. Istnieją jednak ograniczenia co do ilości jednorazowo pobieranej tkanki tłuszczowej- może się to wiązać z koniecznością powtórzenia zabiegu w celu uzyskania piersi w pożądanym rozmiarze. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekty powiększenia piersi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej utrzymują się przez około 2-3 lata. Warto jednak dodać, że zabieg nie jest polecany paniom bardzo szczupłym ze względu na utrudniony dostęp do tkanki tłuszczowej. 

 

Bardzo nowoczesną metodą, która pojawiła się w Polsce w 2008 roku jest zabieg Macrolane, który polega na powiększeniu piersi z wykorzystaniem preparatu kwasu hialuronowego. Zabieg cechuje się niewielką inwazyjnością i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W odpowiednio wybranych miejscach wprowadza się cienkie kaniule, którymi podawany będzie kwas hialuronowy. Właściwa ilość preparatu powinna znaleźć się zarówno pod mięśniem piersiowym większym jak i gruczołem sutkowym. Chirurg wykonujący zabieg na bieżąco ocenia symetrię obu piersi w celu uzyskania jak najlepszego wymodelowania piersi. Trwałość efektów metody Macrolane ocenia się średnio na 18-24 miesiące. Cena powiększania biustu tą metodą jest zróżnicowana.

 

Na koniec warto dodać, że nie istnieją ćwiczenia fizyczne, które mogą powiększyć piersi- ćwiczenie odpowiednich grup mięśni może natomiast poprawić ich kształt oraz jędrność i elastyczność powłok skórnych.

 

Komentarze

Do góry