Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Szczupła sylwetka - 5 porad jak ją uzyskać

  |   Redakcja

Jedz produkty wysokobiałkowe

 

Produkty bogate w białko, takie jak kurczak, indyk czy jajka przyspieszają metabolizm. Pozwala to na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej. Jedzenie wysokobiałkowe dostępne jest praktycznie w każdym sklepie i nie należy wcale do najdroższych. Jednak pamiętajmy, że jadłospis musi być urozmaicony. Dieta wysokobiałkowa nie jest również dla wszystkich. Osoby, które mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem trzustki albo nerek nie powinny decydować się an tego typu dietę. Doradcy żywieniowi przestrzegają przed zbyt długim pozostawaniem na produktach wysokobiałkowych. Nie należy przekraczać 4 tygodni stosowania diety.

 

 

Małe, ale częste posiłki

 

Istotne jest nie tylko to, co jemy, ale również, jak często. Odpowiedź jest dosyć prosta, bo wskazane są, jak najczęstsze posiłki. Szkopuł polega na tym, że nie powinny one być zbyt obfite. Należy zapomnieć oczywiście o słodkich i słonych przekąskach. Mamy jeść często, ale wartościowe rzeczy więc, zamiast czipsów lepiej sięgnąć po marchewki albo banana. Jeśli będziemy dostarczać organizmowi dawkę energię w postaci regularnych niskokalorycznych posiłków, unikniemy ociężałości, będziemy mieli lepsze samopoczucie, a organizm będzie efektywniej spalał dostarczane kalorie.

 

 

Odchudzająca moc przypraw

 

Jeśli boicie się stosowania przypraw w trakcie diety, możecie porzucić lęk. Oczywiście warto zupełnie zrezygnować z soli. Gdyż przyczynia się ona między innymi do rozwoju otyłości, czy też cukrzycy typu II. Przez najzagorzalszych przeciwników nazywana jest “białą śmiercią”. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca ograniczenie spożycia soli do maksymalnie 5 gramów dziennie.

Są jednak przyprawy, które nie tylko dodają smaku potrawom, ale również przyspieszają przemianę materii. Do sojuszników szczupłej sylwetki danych nam przez naturę zaliczamy bazylię, imbir, cynamon, chili czy też pieprz cayenne. Zdrowe jedzenie nie musi być mdłe i nijakie.

 

 

Trening to podstawa

 

Idealnym sposobem na przyspieszenie efektów diety są ćwiczenia. Trening powinien przestać kojarzyć się z litrami potu wylewanymi na siłowni. Podobnie, jak w przypadku jedzenia, również przy okazji ruchu, najważniejsza jest regularność. Nic nam nie da robienie 100 pompek raz na miesiąc, jednak codzienna dawka 10 pompek ma już wpływ na naszą wydolność. Szacuje się, że 40 min wysiłku dziennie wystarczy, żeby wspomóc gubienie zbędnych kilogramów. Jeśli nie lubicie siłowni, możecie wybrać basen. Rozwiązaniem jest również bieganie, a nawet szybki spacer.

 

 

Suplementy diety

 

Czy warto stosować suplementację w trakcie diety? Na rynku jest wiele produktów, które można bezpiecznie stosować, a które przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Popularnymi suplementami są l-karnityna i aminokwasy BCAA. Można też sięgnąć po naturalne produkty: kawę, zieloną herbatę czy guaranę. Pomagają spalać tłuszcz, podnosząc temperaturę ciała oraz przyspieszając pracę serca.

 

 


Jak widać, szczupła sylwetka nie musi być efektem drakońskich diet czy też katorżniczej pracy na siłowni. Jasne, że w sytuacjach podbramkowych, kiedy chcecie szybko schudnąć (na przykład na wesele), istnieją intensywne programy ćwiczeń, które pozwolą osiągnąć efekty w krótszym czasie niż zazwyczaj. Pamiętać należy jednak, żeby wszystko robić z zachowaniem zdrowego rozsądku.

 

 

Prenumerując Twój Styl - miesięcznik dla nowoczesnych kobiet, zyskacie mnóstwo ciekawych porad dotyczących zdrowia i urody.

Komentarze

Do góry