Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Weekendowe DIY #08 - Pomysł na przeróbkę

  |   O-rety

 

 

 

 

Weekendowe DIY #08 - Pomysł na przeróbkę

 

Tym razem chciałam Wam zaprezentować pomysł na przeróbkę za dużej marynarki. Z pewnością wiele z Was ma w domu stare żakiety po mamie czy babci, które czasy świetności mają już za sobą. Są za szerokie, za długie lub po prostu niemodne, jednak przy odrobinie pracy można całkowicie zmienić ich wygląd. Czasem wystarczy doczepić kilka ćwieków lub zmienić guziki i mamy nowy ciuch! I to za grosze! W moje ręce wpadła w second handzie marynarka w ładnym, miętowym kolorze. Była jednak za szeroka oraz za długa. Kosztowała tylko 2zł, więc była warta pracy, którą z nią włożyłam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozprułam ją wzdłuż przerywanych linii (patrz rysunek poniżej), następnie wywijając marynarkę na drugą stronę, zszyłam ponownie 2cm obok poprzedniego szwu. Tym sposobem marynarka z rozmiaru 40 zmniejszyła się do 36. Nadmiar podszewki zszyłam ręcznie. Zwęziłam także rękawy oraz skróciłam ją o 3cm, następnie podłożyłam ręcznie. Na koniec przyszyłam ozdobne, złote guziki oraz doczepiłam małe gwiazdki na rękawach. Wiosną marynarkę będę nosić z podwiniętymi rękawami, póki co zima nie odpuszcza i bez grubego swetra się nie obejdzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej pomysłów na przeróbki znajdziecie na moim BLOGU, zapraszam! :)

 

 

 

 

O-rety

Cześć :) Na imię mam Dominika. Z wykształcenia jestem magistrem sztuki i zajmuję się prowadzeniem zajęć plastycznych z dziećmi. W wolnych chwilach szyję i przerabiam ubrania i sprawia mi to prawdziwą przyjemność! Jestem samoukiem! Nigdy nie kształciłam się w tym kierunku, a swoją pierwszą maszynę do szycia kupiłam w lutym 2012 w Lidlu, dlatego często popełniam błędy i wcale tego nie kryję :) Chciałabym, aby moje propozycje zachęciły Was do własnych przeróbek i pokazały, że bardzo często można wyczarować coś z niczego. Wystarczą chęci i odrobina czasu. Bo to żadna sztuka ubrać się za ogromne pieniądze! Więcej o mnie na moim blogu: http://o-rety.blogspot.com/

Komentarze

Do góry