Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Drugie życie rzeczy – ekologia na co dzień

  |   Gabi

W dniach 12-14 października, w najbardziej ekologicznym obiekcie targowym w Polsce promowany będzie ekologiczny styl życia.

W ramach beECO odbędzie się szereg spotkań i interaktywnych warsztatów związanych z różnymi aspektami życia w zgodzie z natura – eko-kuchnią, ekologicznym wychowywaniem dzieci, recyckingiem, eko-modą, eko-turystyką, czy odnawialnymi źródłami energii.

Targi beECO skierowane są do właścicieli sklepów ekologicznych, producentów wyrobów ekologicznych oraz do architektów, projektantów, którzy w swojej pracy starają się w jak największym stopniu dbać i chronić środowisko naturalne. BeECo to również propozycja dla indywidualnych odbiorców, którzy zainteresowani są ekologicznym stylem życia, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedze na temat recyclingu, ekologicznych środków czystości, kosmetyków.


www.beeco.com.pl

Podczas targów zaprezentowane zostaną także najnowszy trend upcyklingowy czyli drugie życie przedmiotów. W specjalnej strefie Corner of Design młodzi projektanci pokażą jak rzeczy zmieniają swoją funkcję, wykorzystanie i znaczenie, jak nadawana jest im nowa wartość. Natomiast studenci z łódzkiej ASP będą na oczach zwiedzających wykonywać meble z kartonu. Pragniemy pokazać sofy z papierowych toreb, dywaniki ze starych podkoszulek czy też lampy ze sklepowych metek. To wszystko to nie przejaw ekscentryczności, a najnowsze trendy w eko-designie.

Ponadto, organizatorzy przygotowali liczne konferencje, wykłady i warsztaty. Przez wszystkie dni targów odbywać się będzie międzynarodowa konferencja Cohabitat Gathering. Już pierwszego dnia (12.10) na odwiedzających czekać będą specjaliści z dziedziny ekoturystyki, którzy przeprowadzą szereg wykładów pod hasłem „Polska naturalnie". Natomiast niedziela (14.10), upłynie pod znakiem edukacji ekologicznej i konsumenckiej, a mówić o niej będą członkowie Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła.

W tym samym miejscu i czasie odbywać się będą także inne imprezy związane z ekologią: Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD, Targi Odpowiedzialnej Mody WEAR FAIR oraz Finał Konkursu Mody Ekologicznej Re - Act Fashion Show.

Specjalnym gościem targów będzie Reni Jusis najbardziej ekologiczna mama w kraju. Reni poprowadzi warsztaty o ekologicznym rodzicielstwie i życiu w zgodzie z naturą. 

Komentarze

Do góry