Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Aplikacje do… postarzania. Czyli jak będziesz wyglądać na starość?

  |   Redakcja

Aplikacje do postarzania

 

Kreatywność programistów nie zna granic. Kto by pomyślał, że takim zainteresowaniem będzie się cieszyć aplikacja, która umożliwia sprawdzenie, jak będziemy wyglądać za 30 czy 50 lat? Jednak twórcom udało się wypromować swój program. Oczywiście do jego pobrania potrzebny jest dostęp do sieci. Mogą to być np. internet stacjonarny w UPC albo połączenie mobilne. Potem wystarczy już uruchomić aplikację i zaspokoić swoją ciekawość. Oto przykłady programów do modyfikowania wyglądu twarzy:

  • FaceApp – to właśnie dzięki tej aplikacji tak popularne stało się dodawanie w serwisach społecznościowych swoich zdjęć, które przedstawiają nasz przewidywany wygląd po upływie pewnego czasu. Program jest dostępny w wersji płatnej i darmowej – płatna wersja PRO oferuje większe możliwości modyfikacji twarzy. W zakładce „wiek”, w wersji darmowej, odblokowanych jest tylko kilka funkcji, m.in. starość. Za pomocą innych filtrów możemy się odmłodzić czy np. zmienić swoją fryzurę. Wersja PRO bez konieczności przedłużania dostępu kosztuje jednorazowo 189,99 zł. Program rosyjskich programistów jest mocno kontrowersyjny – wymaga wyrażenia zgody na dosłownie wszystko, łącznie z modyfikowaniem zawartości karty SD.
  • MSQRD – aplikacja na iOS-a. Za jej pomocą można np. zamienić się twarzą z przyjacielem, ze zwierzęciem, ale też dodać jakiś zabawny gadżet. Możemy nałożyć na siebie nakrycie głowy czy założyć noktowizor. Aplikacja umożliwia również robienie selfie, rozpoznaje twarz użytkownika, a następnie dopasowuje wygląd nakładanego filtra tak, żeby pasował kształtem. Uzyskanym efektem można się oczywiście podzielić w serwisach społecznościowych.
  • Face Changer 2 – kolejna aplikacja, za pomocą której można dokonać ciekawych modyfikacji na twarzy naszej czy innej osoby. Możliwości to dodanie ciekawej miny, innej fryzury czy nakrycia głowy. Do wyboru użytkownika pozostaje wiele śmiesznych i dziwacznych elementów. Można również wyszczuplić daną osobę, podmienić część twarzy, zmienić tło czy przeprowadzić podstawowy retusz. Istnieje również możliwość instalacji dodatków, które np. pozwalają zmontować pokaz slajdów czy zamontować kilka filmów.
  • Body Editor – ta aplikacja umożliwia wprowadzanie zmian w naszym wyglądzie. Można powiększyć piersi, biodra, usunąć piwny brzuszek, wyszczuplić twarz, dodać sobie wzrostu, a także mięśnie brzucha czy klatki piersiowej. Dzięki aplikacji można sprawdzić m.in. to, jak będzie się wyglądało z powiększonymi piersiami. Bardzo ciekawy program, który pozwala niemal dowolnie modyfikować swój wygląd.
  • AgingBooth – tym razem aplikacja, której zadaniem jest postarzanie ciała. Co ciekawe, istniała już, zanim powstał wspomniany program rosyjskich programistów. Po odpowiednim oznaczeniu na wybranym zdjęciu oczu, ust i podbródka program rozpocznie działanie i przedstawi, jak dana osoba będzie wyglądać za losową liczbę lat. Aplikacja nie jest tak rozbudowana jak FaceApp, ale jej dużym plusem jest możliwość całkowicie darmowej zabawy.

 

FaceApp bez konkurencji

 

Jak na razie wygląda na to, że FaceApp nie ma szczególnej konkurencji, jeśli chodzi o postarzanie twarzy. W sklepie Google Play ma ona już przeszło 2 mln ocen i wysoką średnią. Czy będzie się cieszyła popularnością jedynie przez chwilę? A może powstaną konkurencyjne programy z większymi możliwościami? O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Komentarze

Do góry