Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Jakie najlepsze cechy powinna posiadać damska kurtka snowboardowa ?

  |   Redakcja

To, o czym nie wiemy, a powinniśmy

 

Czytając szczegóły parametrów, jakie zazwyczaj znajdują się na metce, dokonamy najlepszego wyboru, ale tylko wtedy, kiedy będziemy wiedzieć, czym powinna charakteryzować się kurtka snowboardowa.

  • Nieprzemakalność - o tym, że kurtka na zimę nie powinna przemakać wie każdy, nawet ten, kto nie jest miłośnikiem sportów zimowych. Wyobraźmy sobie, że po godzinie jazdy jesteśmy przemoknięci do suchej nitki. Nie jest to najprzyjemniejsze uczucie, dlatego warto jest niekiedy dołożyć więcej pieniędzy, aby oszczędzić sobie mokrej bluzy, koszulki, a nawet bielizny. Najlepiej, jak kurtki snowboardowe będą posiadały nieprzemakalność nie mniejszą  niż 20000 mm.
  • Oddychalność - ludzkie ciało paruje i produkuje pot, czego doświadczamy również w mroźne dni, kiedy mamy na sobie kilka warstw ubrań. Materiał, z którego wykonana została kurtka snowboardowa, powinien odprowadzać wilgoć produkowaną przez nasze ciało. Im wyższy parametr oznaczający oddychalność, tym oczywiście lepiej, dlatego warto zwrócić uwagę, czy czasem na metce nie ma niższej liczby niż 10000 g/m²/24h. Możemy się spotkać z niższymi parametrami, ale my przecież chcemy zadbać o to, aby nasza kurtka na snowboard była solidna i dostarczała nam pełnego komfortu z jazdy.
  • Ocieplenie - nie zapominajmy, że zima lubi zaskakiwać i pomimo że w ostatnich latach trudno było o prawdziwe mrozy, to nie dajmy się uśpić i solidnie się zabezpieczmy. W kurtkach snowboardowych powinna być stosowna warstwa ocieplenia, najlepszym i od lat niezastąpionym materiałem jest polar. Sprawdźmy, czy wybranej przez nas kurtce nie została pominięta ta cecha.

 

Szczegóły równie ważne

 

Dobre kurtki snowboardowe to nie tylko materiał, z jakiego zostały wykonane, ale również kilka dodatków, które również powinny posiadać i na które powinna zwrócić uwagę każda kobieta. Kieszeń i to nie jedna czy dwie, ale koniecznie jak najwięcej! Wewnętrzna przyda się na telefon, zewnętrzne na kilka drobiazgów, a ta na rękawie na ski pass. Zwróćmy również uwagę czy kurtka posiada wewnętrzny mankiet z otworem na kciuk, to zabezpieczy nas przed ewentualnym przedostaniem się śniegu pod kurtkę. Ciekawymi elementami są jeszcze ochraniacze na brodę, elementy antypoślizgowe, a nawet system łączności z ratownictwem lawinowym. W tego typu odzieży można znaleźć naprawdę wiele przydatnych detali, o których czasami nie masz pojęcia.

Zapraszamy do www.360sklep.pl

Komentarze

Do góry