Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Czym różni się kryjący podkład mineralny od tradycyjnego? Sprawdzamy

  |   Redakcja

Zbawienny skład

Zasadniczą różnicą pomiędzy kosmetykami mineralnymi a tradycyjnymi jest ich skład. Prawdziwe kosmetyki mineralne powstają z naturalnych sproszkowanych minerałów. W swojej formule zawierają dużą ilość dwutlenku tytanu – to minerał, który zapewnia krycie na najwyższym poziomie, chroni skórę przed fotostarzeniem i pozwala jej swobodnie oddychać. Kosmetyki tradycyjne zazwyczaj naszpikowane są konserwantami, silikonami, parabenami i substancjami chemicznymi, co powoduje obciążenie skóry, alergie i zatkanie porów. W konsekwencji nasza buzia staje się podrażniona, zaczerwieniona i skłonna do wyprysków.

Z kolei kosmetyki mineralne pozwalają zatuszować mankamenty i podkreślić atuty urody. Mają też działanie pielęgnacyjne. Zalecane są do wszystkich rodzajów skóry, również trądzikowej, wrażliwej, czy atopowej.

 

Kryjący podkład mineralny – naturalny efekt

Kryjący podkład mineralny jest świetną alternatywą dla tych z nas, które borykają się z niedoskonałościami skóry. Dzięki temu, że możemy stopniować ilość nakładanego kosmetyku jesteśmy w stanie osiągnąć efekt subtelnie rozświetlonej i naturalnej cery, bez brzydkiego efektu maski. Tradycyjny podkłady, zwykle warzy się na twarzy i osadza w zmarszczkach mimicznych, co sprawia, że twarz wygląda na starszą i przemęczoną. A przecież nie o taki makijaż nam chodzi.

Naszym królem wśród mineralnych podkładów kryjących jest podkład Annabelle Minerals.

 

Technika aplikacji kryjącego podkładu mineralnego

Sposób nakładania kryjącego podkładu mineralnego ma duże znaczenie. Musisz nabrać wprawy i wykonać makijaż bardzo starannie. Jak? Ważną rolę w aplikacji odgrywa pędzel – sięgnij po kabuki lub flat top. Zacznij od wysypania niewielkiej ilości kryjącego podkładu na wieczko opakowania. Następnie przyłóż pędzel i zdecydowanym ruchem wetrzyj proszek we włosie. Jeśli nałożysz go zbyt dużo, ostrożnie strzepnij nadmiar. Potem zacznij nakładać podkład od wewnątrz twarzy w kierunku nosa. Ważne, byś robiła to kolistymi ruchami, dokładnie wcierając podkład w buzię. Na początek nałóż cienką warstwę podkładu. Jeśli stwierdzisz, że efekt jest mało zadowalający – dopiero wtedy powtórz czynność.

Komentarze

Do góry