Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Krople nawilżające – ulga dla suchych oczu

  |   Redakcja/ Artykuł sponsorowany

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do wysuszenia oka – dolegliwości, z którą boryka się wiele osób. Poza odpowiednim stylem życia i dietą, trzeba też pamiętać o stosowaniu kropli nawilżających do oczu, jednak przed ich użyciem, trzeba się upewnić, że są właściwie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. O  tym, co powoduje suchość oka, a także jak stosować krople i co zwykle znajduje się w ich składzie, można przeczytać w tym artykule. Sprawdź!

 


Czynniki wywołujące suchość oka


Przebywanie w klimatyzowanych lub intensywnie ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest bardzo suche, negatywnie wpływa na spojówki. Powietrze należy więc nawilżać, a przebywanie w tego typu wnętrzach ograniczyć do minimum Jak jednak wiadomo – nie zawsze jest to możliwe. Do powstawania suchości oka przyczynia się także sztuczne oświetlenie, a także długa praca przed komputerem, dlatego w biurach występują warunki, które spełniają niemal wszystkie warunki,  by oko stało się tymczasowo wysuszone, co w dłuższej perspektywie może się przerodzić w zespół suchego oka. Wśród innych przyczyn, wymienia się również korzystanie z soczewek kontaktowych, podeszły wiek, choroby spojówek lub zanieczyszczenie przemysłowe.

 


Nawilżające krople do oczu – co zawierają


Preparaty tego typu trzeba jak najtrafniej dobrać do swoich potrzeb, dlatego wybór produktu najlepiej skonsultować z okulistą. Dlaczego jest to tak ważne? Nadużywanie niewłaściwie dobranych kropli może mieć  skutek odwrotny do zamierzonego, a więc, zamiast nawilżać oczy, będą je jeszcze bardziej wysuszać! Z kolei dobrze dobrane krople będą nawilżać oko, zapobiegać pieczeniu, swędzeniu i podrażnieniom. Substancją, która – poza roztworem wodnym – występuje w tego typu preparatach, jest hialuronian sodu, znany również jako kwas hialuronowy. Jest to po prostu cukier złożony, który w naturalnej postaci występuje w organizmie, dlatego ta, pozyskana w warunkach laboratoryjnych substancja, jest całkowicie bezpieczna dla oka – nie wywołuje reakcji alergicznych i można ją stosować nawet przez dłuższy czas. Krople z kwasem hialuronowym silnie wiążą wodę, co sprawia, że oko jest odpowiednio nawilżone. W aptekach można jednak znaleźć wiele innych kropli, które zawierają inne substancje wspomagające nawilżenie. Przykładowo, niektóre z nich – poza tym, że nawilżają - dodatkowo chronią i stabilizują błony komórkowe, łagodzą oczy zmęczone długotrwałą pracą przy komputerze, wspomagają procesy regeneracyjne rogówki. Częstotliwość stosowania, a także szczegółowe działanie kropli znajdują się na opakowaniu lub ulotce, dlatego zawsze przed użyciem, należy przeczytać tego typu informacje, a dla pewności zapytać o nie także farmaceutę.


Uwaga

Większość nawilżających kropli do oczu ma dość krótki termin przydatności tuż po otwarciu. Podczas stosowania, warto co jakiś czas sprawdzać datę na opakowaniu, by nie przeoczyć terminu ważności.

 

 

Krople żelowe i inne preparaty


Poza płynnymi roztworami, które dzięki zawartości różnorodnych substancji dobrze nawilżają oko, w aptekach można również znaleźć krople o żelowej konsystencji, która dobrze przylega do powierzchni oka, przynosząc mu długotrwałą ulgę. Żel aplikuje się bardzo łatwo – trzymając butelkę pionowo nad okiem, wkrapia się jego odpowiednią ilość do worka spojówkowego. Niektóre żele można stosować nie tylko w ciągu dnia, ale również na noc, gdy odpowiednie nawilżenie oka jest równie ważne. Warto jednak pamiętać, że poza suchością, istnieje wiele innych dolegliwości, które w mniejszym lub mniejszym stopniu utrudniają funkcjonowanie. Alergia, kurz, zanieczyszczenia przyczyniają się do powstawania podrażnień i nieprzyjemnego uczucia swędzenia i pieczenia. Aby załagodzić tego typu objawy, można sięgnąć po krople do oczu na bazie ekstraktów roślinnych, takich jak wyciąg z nagietka, oczaru, rumianku, świetlika, bławatka. Po preparaty tego typu można sięgać, gdy oczy są zmęczone i nadwrażliwe, a niektóre krople tego typu łagodzą nawet stany zapalne.


Jeżeli szukasz sposobu jak nawilżyć oczy lub poszukujesz kropli, które przyniosą ulgę na wspomniane wyżej dolegliwości, to zdecydowanie przejrzyj nasz asortyment i zobacz, które produkty najbardziej odpowiadają Twoim potrzebom: https://www.doz.pl/apteka/k4654-Krople Bogata oferta z pewnością umożliwi Ci dokonanie dobrego wyboru.

Komentarze

Do góry