Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Skuteczna pielęgnacja włosów – odżywki do włosów

  |   Redakcja

Rodzaje odżywek do włosów

 

W zależności od tego, jakie są nasze włosy, możemy dobrać odpowiednie odżywki do włosów. Mamy odżywki do włosów normalnych, mieszanych, farbowanych, suchych czy też cienkich bądź kręconych. Mogą one odbudowywać włosy zniszczone, łamliwe, rozdwajające się lub wypadające. Każda z nich ma nieco inny skład dopasowany do stanu i warunków włosów.

 

Najłatwiej zadbać o włosy normalne. Odżywki do włosów normalnych pomagają im zachować właściwe nawilżenie i równowagę. Dzięki temu nie obciążają zbytnio włosów ani nie sprawiają wrażenia, że są one przetłuszczone. Jeżeli nie mamy zbyt wielu problemów z włosami, dobrze sprawdzą się odżywki w mgiełce, gdyż łatwo i szybko można je nałożyć i nie trzeba ich spłukiwać.

 

Jeśli chodzi o włosy mieszane, problemów może być więcej, gdyż z jednej strony mamy do czynienia z przetłuszczającymi się włosami u nasady, a z drugiej z suchymi końcówkami. Dla takich włosów najskuteczniejsze będą odżywki, które nawilżają i regenerują suche końcówki, z tym że nakładamy je tylko na końcówki i po kilku minutach spłukujemy. Do włosów mieszanych sprawdzi się odżywka, która zawiera płynną keratynę, ekstrakt z lilii wodnej i aloesu, dzięki czemu intensywnie nawilża i pielęgnuje włosy oraz ułatwia rozczesywanie.

 

Włosy cienkie potrzebują szczególnej opieki, gdyż ich struktura sprawia, że są niezwykle delikatne i dość rzadkie. Odżywka do włosów cienkich powinna więc je głęboko nawilżać i wzmacniać, ale też zwiększać objętość, by wyglądały na gęstsze. Jednocześnie nie mogą obciążać zbytnio włosów, nie powinny więc opierać się na bazie olejków czy silikonu. Tutaj sprawdzi się odżywka, która sprawia, że włosy są bardziej puszyste i miękkie w dotyku.

 

Sprawdź proponowane odżywki do włosów zawierające podobne do opisanych właściwości.

 

Odpowiednia pielęgnacja włosów ma znaczenie!

 

Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy to, jak będą wyglądać Twoje włosy. Do wyboru jest wiele kosmetyków pielęgnujących, wystarczy tylko poznać strukturę swoich włosów i odpowiednio dobrać szampon i odżywkę.

Komentarze

Do góry