W przeszklonym showroomie zostaną zaprezentowane najnowsze kolekcje rodzimych talentów w dziedzinie projektowania ubioru; kolejno Michała Szulca, Jacka „Hyakintha" Kłosińskiego, UEG, Sophie Kuli i ZUO Corp. Organizatorem przedsięwzięcia są warszawskie Domy Towarowe Wars Sawa Junior oraz magazyn Wars Sawa Junior.
Druga edycja Kontenera to znów mocne nazwiska młodej, polskiej mody. Będzie to przekrój od mody codziennej dla kobiet i mężczyzn (Michał Szulc i Jacek Kłosiński), poprzez eksperymentalne podejście do materiału, czyli „papierowe" ubrania marki UEG, dziewczęce i kolorowe projekty Sophie Kula, a kończąc na ekscytujących kreacjach marki Zuo Corp. Mam nadzieję, że naszą akcją zachęcimy Warszawiaków do częstszego eksperymentowania z modą – mówi Ewa Kosz, redaktor prowadząca magazynu Wars Sawa Junior.


Kolekcje projektantów zostaną zaprezentowane w Kontenerze Mody w dniach:
27 sierpnia – 2 września – Michał Szulc
3 września – 9 września – Jacek „Hyakinth" Kłosiński
10 września – 15 września – UEG
16 września – 21 września – Sophie Kula
22 września – 28 września – ZUO Corp.
O projektantach:
Michał Szulc – Warszawski designer, minimalista ceniący funkcjonalność tworzonych ubrań. Początki jego działalności przypadają na rok 2005. Wtedy właśnie miał miejsce debiut jego kolekcji „IAPAN". Asystent w Pracowni Projektowania Ubioru na łódzkiej ASP.
Jacek „Hyakinth" Kłosiński – Urodzony w 1985 roku, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Do projektowania mody męskiej zmotywowało go wyzwanie polegające na konieczności pokonania jej barier.
UEG – Projekt stworzony przez Michała Łojewskiego. Unikalne kreacje tworzone z Tyveku. Biel jako kolorystyczna podstawa.
Sophie Kula - Debiutująca projektantka, jednak w przestrzeni modowej udzielająca się już od paru lat . Uważa że moda to współczesna sztuka, która jest najbliżej człowieka. Inspiracje czerpie z muzyki , podróży ale także z samych ludzi.
ZUO Corp. - Marka odzieżowa tworzona przez Bartka Michalca. Wykorzystuje wiele stylów nie rezygnując jednocześnie z pełnej funkcjonalności tworzonych kreacji.
Komentarze