Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Kozaki damskie – pielęgnacja zimowego obuwia

  |   Redakcja

Kozaki damskie – czyszczenie

 

Sposób czyszczenia kozaków jest zależny przede wszystkim od materiału, z jakiego są wykonane. Kozaki damskie skórzane w pierwszej kolejności czyści się z zaschniętej ziemi za pomocą miękkiej szczoteczki. Szczoteczka koniecznie musi mieć miękkie włosie, by nie zarysować obuwia. Podeszwę i obcas czyścimy delikatnymi ruchami na sucho, wykruszając z nich zaschnięty piasek. Następnie kozaki damskie należy oczyścić z drobnych zabrudzeń. Tutaj możemy zastosować specjalny preparat lub ściereczki do czyszczenia skórzanego obuwia albo zwykłą ściereczkę nasączoną w detergencie – mydle lub płynie do mycia naczyń. Nie zaleca się używania silnych detergentów, dlatego że mogą doprowadzić do pękania skóry, jej odbarwienia lub w inny sposób zniszczyć buty. Kozaki damskie zamszowe czyścimy wilgotną ściereczką. W tym przypadku nie używamy szczoteczki, dlatego że moglibyśmy wytrzeć zamsz i szybko zniszczyć buty.

 

Jeśli zależy Ci na trwałości butów i na tym, by nie niszczyły się szybko w miarę użytkowania, porównaj obuwie dostępne na stronie 7buty.pl/badura/damskie/kozaki. Znajdziesz tam modele kozaków cechujące się wysokim poziomem trwałości.

 

 

Jak suszyć kozaki damskie?

 

Jeśli przemoczysz buty, musisz je odpowiednio wysuszyć. Nigdy nie słyszymy butów bezpośrednio przy źródłach intensywnego ciepła, czyli na kaloryferach albo na grzejnikach elektrycznych. Wyjątek stanowią tutaj specjalne suszarki do obuwia. Takie suszarki umieszcza się w butach i włącza do prądu, przy czym należy ustawić możliwie niską temperaturę. Ustawienie temperatury wyższej niż 50 stopni mogłoby się skończyć zniszczeniem obuwia. Jeśli nie masz specjalnej suszarki do butów, susz kozaki damskie na świeżym powietrzu w wietrzny ciepły dzień lub wypełni je gazetami, postaw nieopodal kaloryfera i co kilka godzin wymieniaj gazety. Możesz wykorzystać też specjalne granulki pochłaniające wilgoć i zapachy.

 

 

Jak przechowywać kozaki?

 

Przechowywanie kozaków jest zależne od ich kształtu i wielkości. Jeśli masz długie kozaki damskie, to dobrze byłoby włożyć w mnie specjalne prawidła. Dzięki temu takie kozaki nie będą się zaginały, a skóra nie będzie pękała. Jeśli nie masz prawideł, wykorzystaj zwinięte kawałki kartonu. W przypadku niskich kozaków sprawdzą się także wypełnienia ze zmiętych gazet. Kozaki damskie przechowuj w ciepłym i suchym miejscu. Najlepiej w specjalnym pokrowcu, w fabrycznym pudełko albo w innym kartoniku. Buty nie powinny mieć kontaktu z kurzem, wilgocią, ani też nie powinny się znajdować w miejscu, w którym mogłoby dojść do ich zabrudzenia.

 

Wytrzymałe kozaki damskie, które bez problemu utrzymasz w czystości, możesz porównać na stronie 7buty.pl. Pamiętaj jednak, że każdy producent przedstawia własne zalecenia dotyczące sposobu pielęgnacji butów. Niektórzy producenci zalecają wykorzystanie konkretnych preparatów, inni z kolei dołączają do butów ściereczki czyszczące lub specjalne pasty do nabłyszczania. Mimo różnych wytycznych dotyczących pielęgnacji obuwia, pewne zasady pozostają niezmienne. Ze skórzanymi butami należy się obchodzić tak, jak z całą skórzaną galanterią, natomiast zamszowe traktować jak produkty wykonane z materiału znacznie delikatniejszego. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli Ci się cieszyć butami znacznie dłużej i wyglądać dobrze bez względu na sytuację.

Komentarze

Do góry