Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Zabiegi kosmetyczne dla mam w ciąży

  |   Gaba

Każda przyszła mama powinna poinformować swoją kosmetyczkę o tym, że spodziewa się dziecka. Warto pamiętać, że cera i skóra ulegają w czasie ciąży zmianom, łatwiej się przesuszają i mogą inaczeja reagować na kosmetyki i preparaty. Przyszłe mamy powinny uważać na zabiegi, którym się poddają. 

 

Jeżeli jesteś w ciąży, bez obaw możesz udać się na delikatny peeling oczyszczający i odświeżający skóre. W skład peelingu powinny wchodzić tylko naturalne składniki. 

Również mineralne maseczki błotne nie zaszkodzą Tobie i Twojej skórze. Zabieg taki głęboko oczyści przesuszoną i zmęczoną skórę.

Jeżeli w ciąży dokuczają Ci bóle pleców, możesz udać się na tzw. kinesiotaping - bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, który polega na przyklejaniu do bolących miejsc kojących plastrów. 

Jeżeli potrzebujesz relasku, świetnie sprawdzi się masaż stóp. Kosmetyczka może taki masaż wykonać nawilżającymi i naturalnymi balsamami. Delikatne uciskanie stóp poprawi krążenie i da Ci poczucie ulgi, gdy cierpisz na puchnięcie stóp. Równie odprężająca może być terapia zapachami, czyli aromaterapia. Odprężająco zadziałają olejki z geranium, orzeźwiająco - pomarańcza i mandarynki, a uspokająco - melisa.  

 

Aby poczuć się pięknie i zadbanie, z powodzeniem możesz chodzić na manicure i pedicure. Wstrzymaj się jednak od depilacji laserowej, solarium czy trwałej ondulacji. Wszystko, co wykorzystuje silne środki chemiczne, może spowodować problemy skórne. 

google.com

Komentarze

Do góry