Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Jesienią retro ponownie na topie. Jak stworzyć fantastyczną stylizację?

  |   Redakcja

Dziś bierzemy pod lupę styl retro. Jak stworzyć fantastyczną stylizację z wykorzystaniem trendów z lat 70. i 80. O czym warto pamiętać na starcie? Jakie fasony będą królowały w najbliższych miesiącach? W końcu, jak odpowiednio zbalansować retro stylizację, by podkreślić styl, ale nie być przebraną za babcię. Oto kilka wskazówek.

 

Styl retro - na czym polega?

 

Według definicji z Wikipedii retro to elementy współczesnej kultury nawiązujące do trendów przeszłości. Mowa tutaj nie tylko o modzie, ale także sposobie myślenia, zachowania, stylu urządzenia mieszkania etc. Warto pamiętać, że retro jest zawsze imitacją tendencji z przeszłości i łączy w sobie pierwiastek przeszłości i nowoczesności. To ma szczególne znaczenie w przypadku mody. Głównym celem stylizacji retro nie jest przebranie się w stylu tamtych lat, tylko zaczerpnięcie inspiracji i umiejętne połączenie dawnej estetyki z nowoczesnymi trendami. Fani retro podkreślają klasykę gatunku, inspirują się historią, a modowe perełki z second handów dopasowują do wybiegowych nowinek.

 

Szalone lata 70.

 

Jak wskazują wybiegowe trendy, projektanci w najbliższych sezonach czerpią inspirację z lat 70. Hipisowskie motywy, kwieciste ubranie, rockowe ozdoby będą na topie. Popularnością będzie cieszyć się także styl boho, który łączy w sobie odzieżowe inspiracje dzieci kwiatów i wielkomiejską wygodę w stylu nowojorskiej elegancji. Kwiecista zwiewna tunika w połączeniu ze skórzaną ramoneską i kapeluszem z szerokim rondem? To jest to!

 

 

Kiczowata elegancja lat 80.

 

Jesienią i zimą 2015 inspiracje rodem z lat 80. również będą przewijać się w modzie ulicznej. Jeśli jesteście fankami rockowej elegancji (np. ramoneska, denimowe podziurawione rurki, dżinsowe koszule) w połączeniu z kiczowatymi dodatkami (np. kolorowe legginsy, plastikowe dodatki) - w najbliższym sezonie z pewnością znajdziecie wiele ciekawych perełek do swojej garderoby.

 

W najnowszej kolekcji sklepu Quiosque możecie znaleźć więcej sezonowych inspiracji. Ceny zaczynają się już od 49,90 złotych.

Komentarze

Do góry