Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Chcesz, by Twoje włosy stały się błyszczące? Sprawdź sposoby na matowe włosy!

  |   Redakcja

Dlaczego włosy stają się matowe?

 

Jest wiele przyczyn matowych i pozbawionych blasku włosów. Mogą one występować równocześnie, ale też ograniczać się do jednego bądź kilku. Im więcej powodów jesteś w stanie do siebie dopasować, tym włosy w znacznej mierze będą matowe i bez blasku.

 

Główną przyczyną zaniedbanych włosów jest ich nieodpowiednia pielęgnacja, która bazuje na niewłaściwie dobranych kosmetykach, styczności włosów z twardą wodą i czynnościach źle dopasowanych względem typu włosów. Kolejnym równie istotnym powodem zaniedbanych włosów jest częste poddawanie się zabiegom koloryzacji w salonach fryzjerskich czy też w zaciszu własnego domu. Co prawda, zmiana dotychczasowego koloru włosu jest jak najbardziej pozytywna, jednak bardzo często znacznie osłabia kondycję włosów, zwłaszcza gdy po farbowaniu włosom nie zostanie zapewniona odpowiednia pielęgnacja. Dodatkowo, na włosy matowe i bez blasku wpływają predyspozycje genetyczne oraz różne czynniki zewnętrzne (warunki atmosferyczne, zanieczyszczenia), a także choroby i schorzenia. Na szczęście bez względu na przyczynę matowych włosów, można skutecznie wyeliminować ten problem i cieszyć się włosami pełnymi blasku!

 

 

Sposoby, dzięki którym przywrócisz włosom blask

 

1. Zadbaj o odpowiednią pielęgnację włosów. Troska ta powinna być dopasowana do ich problematyki i rodzaju, a co za tym idzie bazować na kosmetykach dopasowanych pod kątem typu włosów. Stosując źle dobrane produkty możesz tylko pogorszyć stan włosów. Pamiętaj zatem, aby dokładnie przyjrzeć się swoim włosom i skutecznie określić czego potrzebują. Dopiero wówczas dobierz właściwe kosmetyki oraz pielęgnacyjne czynności i ciesz się blaskiem swoich włosów.

 

2. Do codziennej pielęgnacji włącz kosmetyki nabłyszczające. Dzięki nim Twoje włosy w ciągu kilku sekund zyskają blask, promienność, ożywi się ich kolor i przestaną być matowe. Warto wybierać produkty w formie olejków, ponieważ dodatkowo pielęgnują one włosy, a prawidłowa pielęgnacja jest niezawodna jeśli chodzi o nadanie włosom blasku. Przykładem kosmetyków, które nadają włosom blask, są produkty z serii Magiczna Moc Olejków z L’Oréal Paris - wzbogacone w liczne cenne olejki i dedykowane szczególnie dla włosów suchych i potrzebujących odżywienia.

 

3. Regularnie nawilżaj włosy. Mycie włosów w twardej wodzie, ale też wystawianie na warunki atmosferyczne w postaci mroźnego powietrza, upałów czy wiatru, znacznie wysusza włosy. Suchość kosmyków doprowadza do utraty promienności koloru i matowości włosów. Zadbaj zatem o ochronę włosów przed tymi szkodliwymi czynnikami pogodowymi i w miarę możliwości ogranicz mycie włosów w twardej wodzie. Bardzo pomocne okażą się w tym maski nawilżające, których systematyczne stosowanie, około 1-2 razy w tygodniu, sprawi, że poziom wody w każdym kosmyku będzie prawidłowy. Dzięki temu włosy będą nawilżone, miękkie i odporne na matowość oraz brak blasku. Dodatkowo, do codziennej pielęgnacji, możesz włączyć produkty z gamy Nutri Gloss. Pochodzą one z tej samej serii, co wyżej wspomniane kosmetyki z serii Magiczna Moc Olejków z L’Oréal Paris. Ich zadaniem jest nie tylko nabłyszczanie włosów, ale również ich nawilżanie.


4. Zadbaj o odpowiednią dietę i ogranicz stres. Niewłaściwy sposób odżywiania w połączeniu ze skrajnymi, negatywnymi stanami emocjonalnymi osłabia włosy od środka. Na nic zdadzą się dokładnie wykonywane czynności pielęgnacyjne od zewnątrz, jeśli od wewnątrz włosom nie zapewnisz odpowiedniego podłoża do bycia zdrowymi. Zadbaj zatem o zbilansowany jadłospis, wysypiaj się i ogranicz stres.

Komentarze

Do góry