Przemyśl swoją decyzję
Zmienić kolor włosów jest dosyć łatwo, ale przywrócić naturalny już niekoniecznie. Dlatego przed dokonaniem tak radykalnej zmiany warto stanąć przed lustrem i na spokojnie zastanowić się, jaki kolor włosów do mnie pasuje. Na ogół kolor włosów jest efektem takiej, a nie innej karnacji i planując zmiany, warto wziąć to pod uwagę.
Jeśli chcemy zmienić kolor włosów nieznacznie, na przykład włosy szaro-blond przefarbować na złoty blond, nie ma żadnego problemu. Kolor włosów niezauważalnie będzie różnił się od naturalnego, a zmiana wizerunku będzie znaczna. Przy radykalnych zmianach trzeba bacznie przyjrzeć się swojej karnacji i ustalić, na jak daleko idące zmiany możemy sobie pozwolić.
Rozjaśnianie włosów – o czym nie można zapomnieć
Ciemna oprawa oczu doskonale współgra z ciemnym kolorem włosów. Jeśli więc brunetka ma chęć zostać blondynką, musi pamiętać, że rozjaśnienie włosów wymusza rozjaśnienie brwi i rzęs o kilka tonów. Jasne włosy dobrze współgrają z brwiami i rzęsami w odcieniu brązu lub grafitu.
Zmiana koloru włosów pociąga za sobą zmiany w doborze kosmetyków. O ile brunetka dobrze wygląda w ostrym, mocnym makijażu podkreślonym ciemnoczerwoną szminką, tak pomalowana blondynka będzie wyglądała w najlepszym razie nieefektownie. W najgorszym można uznać jej makijaż za wulgarny. W kosmetyczce blondynki powinny się znaleźć cienie w pastelowych kolorach i błyszczyki do ust w tonacji różu i fioletu. To ogólna zasada, bo nie jest tajemnicą, że makijaż dobiera się między innymi do garderoby.
Przefarbowanie ciemnych włosów na jasne nie jest łatwe, wymaga znajomości sztuki fryzjerskiej, użycia odpowiednich środków (tu nie wystarczy po prostu położyć farbę na włosy), dlatego lepiej powierzyć wykonanie zabiegu profesjonaliście.
Przyciemnianie włosów – zrób próbę szamponem koloryzującym
Odwrotna zmiana – z jasnych włosów na ciemne – jest łatwiejsza do przeprowadzenia w warunkach domowych. Poza tym obowiązuje taka sama zasada jak w pierwszym przypadku – razem ze zmianą koloru włosów trzeba zmienić też kolor oprawy oczu. Dla brunetki najlepszym wyborem będzie oprawa czarna, ewentualnie w odcieniu granatu bądź śliwki. Zanim zdecydujemy się na trwałą zmianę, dobrze jest dokonać próby, zmieniając kolor włosów za pomocą szamponu koloryzującego. Taka zmiana nie będzie trwała, naturalny kolor powróci już po kilku umyciach głowy. Jednocześnie to najlepszy sposób, by utwierdzić się w decyzji o zmianie wizerunku.
Kolorowo – tęczowo
Zmiana koloru włosów może być też bardziej radykalna. Zamiast zmienić jasne włosy na ciemne lub ciemne na jasne, można wybrać inną drogę – do dyspozycji mamy wiele odcieni różu, czerwieni, zieleni i błękitu. Coraz częściej kobiety decydują się na tak nietypowy kolor włosów, jeśli chcą podkreślić swoją osobowość, zaakcentować zmiany w życiu (często zmiana koloru włosów związana jest ze zmianą stanu cywilnego) lub cechuje je chęć zrobienia czegoś szalonego.
Jeśli zdecydujemy się na taki krok, musimy pamiętać, że obowiązują tu nieco inne zasady, niż przy klasycznej zmianie koloru włosów. Nikt nie oczekuje przy czerwonych włosach czerwonej oprawy oczu, natomiast czerwonej szminki już tak. Kolorowe włosy powinny także pasować do garderoby, dlatego kobieta stawiająca na ubrania w odcieniach zieleni niekoniecznie będzie dobrze wyglądała we włosach w odcieniu błękitu.

Komentarze