Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Wyzwanie! Pozbądź się rozdwojonych końcówek raz na zawsze!

  |   Redakcja

Przyczyny rozdwajania końcówek włosów

 

Główną przyczyną rozdwajania się końcówek jest suchość włosów, a także naturalna skłonność do porowatości. Porowatość polega na tendencji do odchylania się łusek włosów, a tym samym późniejszego postępującego rozdwajania. Ze względu na porowatość wyróżniamy 3 rodzaje włosów:

  • wysokoporowate – to włosy bardzo suche, sztywne i matowe, prawdopodobieństwo rozdwajania jest w ich przypadku bardzo duża;
  • średnioporowate – wyglądają nieco lepiej, jednak nadal ryzyko rozdwajania jest wysokie;
  • niskoporowate – to włosy śliskie, gładkie i lśniące, których łuski włosowe praktycznie się nie odchylają, dlatego problem z rozdwajaniem jest również zdecydowanie mniej prawdopodobny.

 

Na rozdwojenie się końcówek włosów wpływ ma bardzo wiele różnych czynników. Wśród nich znajduje się nieprawidłowa dieta zawierająca mało cynku i krzemu, które skutecznie wzmacniają strukturę włosa, nieprawidłowa pielęgnacja uwzględniająca bardzo dużo obciążających kosmetyków, a następnie stylizacja włosów przy pomocy gorących temperatur pochodzących z suszarki lub prostownicy. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze urazy spowodowane ocieraniem się włosów o ubranie lub poduszkę w trakcie snu i wiele innych czynników.

 

 

Kosmetyki na rozdwojone końcówki

 

  • Serum na rozdwojone końcówki. Serum działa bardzo silnie, gdyż zawiera najbardziej skoncentrowanie substancje. W przypadku rozdwajających się końcówek przeznaczone jest zazwyczaj do zastosowania miejscowego. W jego składzie popularne są silikony, które mają za zadanie „sklejać” łuski włosów, zabezpieczając je przy tym przed rozdwajaniem.
  • Maseczka na rozdwojone końcówki. Rozdwojone końcówki wymagają bardzo intensywnego nawilżenia, a także doładowania włosów witaminami i kreatyniną, która odpowiedzialna jest za prawidłową i zdrową budowę włosa. Szukaj jej w składzie maseczek do włosów. Niezbędna w tego typu maskach jest również zawartość ceramidów, które spajają włosy od środka.
  • Odżywka na rozdwojone końcówki. Jeśli nie posiadasz problemów z tendencją do oklapnięcia włosów, to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po odżywki bez spłukiwania, które będą mogły zabezpieczyć końcówki włosów na dłużej. Sprawdź, czy zawierają kwas mlekowy, dzięki któremu włosy podatne na rozdwajanie stają się silne i mocne aż po same końce.

 

Niezbędne kosmetyki walczące z rozdwajającymi końcówkami znajdują się w ofercie marki L’Oreal Paris.

 

 

Domowy sposób na końcówki - olejowanie

Wśród domowych sposobów na poprawę kondycji końcówek prym wiedzie olejowanie włosów. Jednak wybierając odpowiedni do tego rodzaj oleju, należy bardzo subiektywnie kierować się potrzebami własnych włosów. Olejowanie można wykonywać na sucho - tj. na około 2-3 godziny przed myciem włosów - lub na mokro i pozostawić olej na włosach na całą noc. Szczególnie włosy wysokoporowate chłoną oleje niczym gąbka i właśnie dzięki temu spajają się ich końcówki. Wskazane jest użycie oleju lnianego i kokosowego, które sprawiają, że włosy są gładsze, a ubytki w łuskach włosów zaczynają się uzupełniać i dzięki temu są one mniej podatne na rozdwajanie. Podczas olejowania należy nałożyć preparat na skalp głowy, wmasować go, a pozostałość rozprowadzić aż do końcówek, pomagając sobie grzebieniem. Regularne olejowanie włosów - w zależności od potrzeb: po każdym myciu lub średnio 2 razy w tygodniu - powinno skutecznie wspomóc walkę z rozdwajaniem.

Komentarze

Do góry