Facebook Zszywka.pl RSS

Poleć Znajomym

Komody rustykalne – meble do zadań specjalnych

  |   Redakcja

W świecie komód

 

Styl rustykalny nawiązuje do spokojnego i wiejskiego życia, w którym dominuje nieskomplikowana, czysta przestrzeń i natura. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w meblach – nieprzerysowanych, prostych w formie i wykończeniu. Wśród nich można znaleźć m.in. komody, które nie tylko spełniają funkcję przechowywania, ale nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Najprostsze komody rustykalne mają formę ramy i szuflad, a te rozbudowane stanowią prawdziwie designerski mebel, złożony z szuflad, szafek, półek i naturalnych dodatków, jak np. wiklinowe koszyki. W ofercie producentów mebli i sklepów wnętrzarskich, jak www.sofy24.pl, znaleźć można także komody rustykalne o dużej powierzchni blatu, które posłużą – oprócz swojego pierwotnego przeznaczenia – np. jako powierzchnia pod telewizor, komody wąskie i wysokie – przypominające kominki, ale także kilkuczęściowe modele, spełniające większe wymagania, co do funkcji mebla.

 

 

Komoda – mebel uniwersalny

 

Komoda złożona z szafek i szuflad, z drewnianym blatem, nie tylko pozwoli na pomieszczenie w niej wielu rzeczy codziennego użytku, ale spełni funkcję stolika pod sprzęt RTV albo stanie się idealną przestrzenią do postawienia ramek na zdjęcia czy bibelotów. Z kolei wysoka komoda na niewielkich nóżkach, z szafkami i kratownicą, będzie niezastąpiona w jadalni. Dodatkowo, przy niedużej głębokości, nie zajmie zbyt wiele miejsca, za to nada wnętrzu elegancji, spełniając przy tym wszystkie wymagania co do funkcjonalności.
Komoda rustykalna sprawdzi się także w sypialni. W zależności od aranżacji całego pomieszczenia można dobrać taki mebel, który go nie przesłoni i wizualnie nie obciąży, ale będzie odbijał światło, dając efekt lekkości i przestronności wnętrza. Pozwoli również na schowanie części garderoby lub pościeli czy koców. Blat natomiast można wykorzystać do postawienia na nim lampki nocnej, stylowego budzika lub innych elementów dekoracyjnych, nawiązujących do designu całej sypialni.

 

 

Komody rustykalne to meble, które doskonale wkomponują się w aranżację salonu, jadalni, kuchni czy sypialni, dzięki zróżnicowaniu ich konstrukcji wewnętrznych, jak i zewnętrznego designu. Jeśli więc szukasz rozwiązań niebanalnych, ale wpisujących się w aktualne trendy i przywołujących na myśl spokojny, wiejski klimat – te meble są dla Ciebie.

Komentarze

Do góry